fot. Niebieski Skarb

Już w 65 miejscach na terenie Pomorza trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. W roku 2017 udało się ich zebrać rekordowe 5027 kg!

fot. Niebieski Skarb

Pozyskane środki ze sprzedanych nakrętek Stowarzyszenie przekazuje na działalność statutową, głównie jako finansowy wkład własny w realizowanych projektach przez „Niebieski Skarb”. W roku 2017 w ramach projektów prowadzone były specjalistyczne szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi z autyzmem, zorganizowano kilka wycieczek i spotkań integracyjnych oraz zorganizowano kilkudniowy Światowy Dzień autyzmu w Powiecie Lęborskim.   

– Najwięcej nakrętek dostarczają nam zdecydowanie szkoły i przedszkola, jest też kilka punktów handlowych do których mieszkańcy masowo przynoszą nakrętki â mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, prezes „Niebieskiego Skarbu”. â Nie bez znaczenia jest także walor ekologiczny. Promocja właściwych postaw pomagania innym idzie tu w parze z segregowaniem odpadów.  

Zbiórka nakrętek w tylu punktach to duże przedsięwzięcie logistyczne. Każde miejsce zbiórki ma swojego koordynatora. Nakrętki są bardzo lekkie, duże objętościowo i… tanie w skupie.  

W drugiej połowie ub. r. dzięki realizacji projektu „NDN â Nakrętka Daje Nadzieję” dofinansowanego przez Fundusz „Akumulator Społeczny” Stowarzyszenie zakupiło i oznaczyło 15 nowych koszy, a także przygotowało imienne podziękowania dla partnerów akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.