fot. PPNT

Przedsiębiorczy studenci, freelancerzy, osoby planujące założenie własnej firmy oraz twórcy, potrzebujący przestrzeni sprzyjającej kreatywnej pracy mogą już korzystać z nowoczesnej Strefy Startup Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

fot. PPNT
fot. PPNT

To nie tylko inspirujące miejsce do pracy, ale także miejsce spotkań kreatywnych społeczności i organizacji ciekawych wydarzeń. Ułatwianie pierwszych kroków w biznesie i inkubowanie nowych firm jest strategicznym elementem programu wspierania przedsiębiorczości w Gdyni.

Nowa Strefa Startup Gdynia to tzw. open space, czyli otwarta sala zaprojektowana w stylu skandynawskim, o powierzchni ok. 400 m2, usytuowana w PPNT, w sąsiedztwie Centrum Designu Gdynia i Centrum Nauki Experyment. Znajduje się tu 25 biurek, w tym specjalne stoły, przystosowane do pracy projektantów i architektów, nieograniczony dostęp do Internetu, sprzęt komputerowy, kącik kawowy, a także przestrzenie do spotkań roboczych.

Otwarta przestrzeń sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów, wymianie doświadczeń i umiejętności, a to przekłada się na kreatywność i innowacyjne myślenie. W sposób naturalny do strefy trafiają wszyscy zainteresowani nowymi technologiami, aby w twórczym otoczeniu zweryfikować swoje pomysły i skorzystać z wiedzy i doświadczeń firm z PPNT. Dzięki Strefie Startup będzie rozwijać się środowisko przyszłych klientów np. biur coworkingowych czy nowych partnerów PPNT.

Docelowo korzystanie ze Strefy będzie płatne, na zasadach okresowego abonamentu. Jednak na czas testów, jeszcze do końca roku, dostępna jest bezpłatnie. W miarę wzrostu zainteresowania pracą w Strefie, stopniowo wydłużane są godziny otwarcia. Już teraz czynna jest od godz. 8.00 do 18.00.

Strefa Startup Gdynia to także miejsce, w którym można zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Spośród najbardziej uznanych przedstawicieli firm działających w PPNT, reprezentujących różne innowacyjne branże, zostało stworzone grono mentorów, które będzie wspierać młodych przedsiębiorców w pierwszych krokach w innowacyjnym biznesie. Więcej informacji: www.ppnt.pl/startup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.