fot. Morski Oddział SG

Magazyn nielegalnego alkoholu i wyrobów tytoniowych zlikwidowała w czwartek w Gdańsku Straż Graniczna. 300 litrów spirytusu, prawie 19 tysięcy papierosów i 20 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechowywał 49-letni gdańszczanin. Wartość towaru szacuje się na przeszło 48 tys. zł.

fot. Morski Oddział SG
fot. Morski Oddział SG

Gdańscy strażnicy graniczni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może funkcjonować magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholu. Ich podejrzenia się potwierdziły. Na terenie posesji 49-letniego gdańszczanina znaleźli 60 litrów spirytusu, 20 kg krajanki tytoniowej i prawie 19 tys. papierosów, z których część miała rosyjskie znaki  skarbowe akcyzy. Kolejne 240 litrów spirytusu funkcjonariusze ujawnili w samochodzie należącym do 49-latka.

Wartość zarekwirowanego towaru oszacowano na ponad 48 tys. zł. Dodatkowo strażnicy graniczni skonfiskowali elektryczną maszynkę do nabijania papierosów, 2 niszczarki do papieru służące do rozdrabniania liści tytoniu i 1350 gilz papierosowych. Towar zatrzymano i zabezpieczono jako materiał dowodowy na rzecz prowadzonego postępowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.