opis

W wejherowskim  Szpitalu Specjalistycznym hucznie otwarto pracownię  hemodynamiczną wraz z Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej. Pacjenci z ostrym zawałem serca z Wejherowa i okolic będą teraz leczeni na miejscu, bez konieczności transportu do Akademii Medycznej.

Z oddziału skorzystają  przede wszystkim pacjenci dotknięci chorobą wieńcową i z jej powikłaniami, szczególnie z zawałem serca. Otwarta pracownia będzie w stanie przyjąć rocznie około 500 pacjentów. Dotąd, mieszkańcy z zawałem serca i ze stanami zagrożenia życia w chorobie wieńcowej, byli transportowani do Akademii Medycznej w Gdańsku, do Szpitala Miejskiego w Gdyni lub do Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku.  Wydłużało to czas do wykonania zabiegu ratującego życie.

–  Zadaniem naszego oddziału jest diagnostyka inwazyjna i leczenie pacjentów z chorobą wieńcową i ostrym zawałem serca – mówi dr Łukasz Lewicki, zastępca ordynatora Oddział Kardiologii Inwazyjnej. – Na oddziale pracuje 19 pielęgniarek w systemie kontaktowo-zmianowym oraz kadra lekarska wywodząca się z Akademii Medycznej w Gdańsku.

Jak podkreślił dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie Andrzej Zieleniewski, nowo otwarty oddział  podniesie bezpieczeństwo pacjentów, którzy trafiają z ostrym zawałem do szpitala.

– Marzyliśmy już od dawna o takim oddziale – mówi dyrektor Zieleniewski. – Dzięki temu, że niepubliczny podmiot podjął się zainwestowania w oddział, a także zakupu specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej, to marzenie mogło się zrealizować.

Choroby serca od ponad 30 lat są główną przyczyną zgonów w Polsce. Jeszcze 15 lat temu zawał serca leczony był jedynie w dużych ośrodkach akademickich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.