www.smartmetropolia.pl/

Prezydent Gdańska we współpracy z marszałkiem województwa pomorskiego organizują kongres „Smart Metropolia”, który odbędzie się w AmberExpo w Gdańsku w dniach 21-22 listopada. Dyskusje podczas kongresu odbędą się w panelach tematycznych, takich jak przestrzeń, mobilność, energia, turystyka. Rozpoczęła się internetowa rejestracja chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

www.smartmetropolia.pl/
www.smartmetropolia.pl/

Kongres skierowany jest do praktyków i teoretyków zajmujących się rozwojem inteligentnej metropolii: zarządzających miastami samorządowców, przedstawicieli sektora usług komunalnych i usług turystycznych, planistów, urbanistów, projektantów, naukowców, przedsiębiorców oferujących inteligentne systemy i techniki stosowane w miastach.

– Niezmiernie się cieszę, że kongres „Smart Metropolia” odbywa się na właśnie tu, na Pomorzu. To spotkanie jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania nowych, owocnych zarówno dla gości, jak i gospodarzy, kontaktów – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Podczas kongresu poszukiwane będą odpowiedzi na pytania: jak przełożyć teorię smart growth na konkretne rozwiązania, jak zarządzać usługami publicznymi w obszarach funkcjonalnych przekraczających granice administracyjne, a przede wszystkim jak budować potencjał gospodarczy i podnosić jakość życia mieszkańców przez zintegrowane działania.

– Metropolia może być określona jako inteligentna wtedy, gdy inwestuje w kapitał społeczny oraz nowoczesną infrastrukturę komunikacyjną – transport, ICT – napędzającą wzrost gospodarczy i wysoką jakość życia, przy mądrym gospodarowaniu zasobami, z udziałem społecznej partycypacji – zaznacza prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – W zakresie koncepcji inteligentnego rozwoju mieści się także wysoki poziom rozwoju infrastruktury technicznej oraz „miękkiej” (sieci współpracy naukowej, organizacje społeczne, wolontariat), dostępność i jakość ICT, w tym bezprzewodowe sieci sensoryczne, strategie tworzenia konkurencyjnych metropolii oraz koncepcje rozwoju zrównoważonego miast.

Celem kongresu jest propagowanie nowatorskich rozwiązań we wdrażaniu inteligentnych systemów wspierających rozwój metropolii nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Uczestnicy – w tym przedstawiciele samorządów największych metropolii Europy (Londynu, Paryża, Lisbony, Hamburga) i Polski (Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska)-  zapoznają się z inteligentnymi systemami planistycznymi, mobilności, zarządzania czy energetycznymi, zaprojektowanymi i wykorzystywanymi w celu usprawnienia i koordynacji zarządzania obszarem metropolitalnym.

Więcej informacji na temat programu imprezy, prelegentów, wydarzeń towarzyszących oraz rejestracji na stronie www.smartmetropolia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.