mat. prasowe

Gdański Ogród Zoologiczny doczeka się lwiarni i do Oliwy wróci król zwierząt – herbowy symbol grodu nad Motławą. Gdańskie ZOO ogłosiło przetarg na budowę lwiarni. Koperty w przetargu zostaną otwarte 21 października.

mat. prasowe
mat. prasowe

Jeśli pojawią się oferenci, budowa tego niezwykłego w swojej bryle  i największego w polskich ogrodach zoologicznych obiektu, może ruszyć jeszcze w listopadzie, a zakończyć się w październiku 2014 roku.

– Przeznaczona kwota dotyczy budowy pawilonu dla zwierząt do już wybudowanego wybiegu. Całość zlokalizowana jest w nowej części ogrodu na powierzchni 2 hektarów. Będzie to największa budowla – tego typu – w polskich ogrodach zoologicznych i na pewno jedna z najciekawszych i największych w europejskich ZOO – podkreśla Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego „Wybrzeża”.

Lwy będą miały w Gdańsku iście królewskie warunki. Ich pawilon będzie bardzo podobny do zrealizowanego już w oliwskim ZOO Pawilonu Żyraf. Choć ze względu za specyfikę zwierząt, będzie od niego o połowę niższy.

– Na dachu pawilonu przewidujemy  kompozycje roślinną, a sam obiekt będzie udostępniony zwiedzającym przez cały rok, tak aby podziwiać te zwierzęta w okresie zimowym, lub podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych – dodaje Michał Targowski.

Wewnątrz pawilonu nie przewiduje się krat i klatek. Lwy będą widoczne na specjalnych półkach skalnych i będą oddzielone od publiczności bezpieczną fosą. W pawilonie znajdą miejsca też pomieszczenia dla małych kotów drapieżnych. Pawilon i wybieg będą monitorowane.

Lwy opuściły Gdańsk kilkanaście lat temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.