Fot. Zoo w Oliwie

Żyje w afrykańskim lesie, ma olbrzymie uszy i niezwykłe umaszczenie. W gdańskim zoo urodziła się piękna antylopa bongo. Pracownicy ogrodu w Oliwie nie wymyślili jeszcze imienia dla antylopiego samca.

Fot. Zoo w Oliwie
Fot. Zoo w Oliwie

W gdańskim zoo  pięknie ubarwione antylopy bongo można podziwiać od  roku. Na początku zoo sprowadziło z Opola dwa samce, a później także samicę w ciąży, która właśnie urodziła młodego. Za kilka dni dwutygodniowy bongo wyjdzie po raz pierwszy na wybieg. Za dwa lata zostanie najprawdopodobniej oddany do innego europejskiego ogrodu zoologicznego, o czym zdecyduje koordynator gatunku.  Samczyk jest zdrowy i z apetytem pije mleko matki o imieniu Smilla. Na razie jednak nie ma imienia. Pracownicy zoo czekają więc na propozycje.

Fot. Zoo w Oliwie
Fot. Zoo w Oliwie

 Bongo to największa spośród afrykańskich leśnych antylop zamieszkująca afrykańskie lasy tropikalne i góry w Dolinie Konga. Na skutek nadmiernych polowań bongo stało się w ostatnim dziesięcioleciu zdecydowanie rzadkie. Gatunek zagrożony wyginięciem. Dzieli przestrzeń życiową z okapi i słoniem leśnym.  W europejskich ogrodach zoologicznych gatunek jest  rzadko hodowany, w Polsce m.in. w warszawskim i opolskim zoo.

Fot. Zoo w Oliwie
Fot. Zoo w Oliwie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.