fot. Remi Jouan/Wikimedia/CC

– To dobra wiadomość dla polskich rybaków – powiedział europoseł Jarosław Wałęsa (PO), po tym jak Parlament Europejski zgodził się na ratyfikację mauretańskiego protokołu rybackiego. – Łowiska Mauretanii stanowią w tej chwili jedyne miejsce, gdzie polska flota może łowić takie gatunki jak sardynka czy makrela – tłumaczy Wałęsa.

fot. Remi Jouan/Wikimedia/CC
fot. Remi Jouan/Wikimedia/CC

Protokół dotyczy warunków wykonywania umowy partnerskiej o rybołówstwie z Islamską Republiką Mauretanii (wschodnie wybrzeże Afryki). Umożliwia on europejskiej flocie rybackiej korzystanie z nadwyżek zasobów rybnych Mauretanii. Jego celem jest udostępnienie europejskim statkom możliwości poławiania tych ryb, których Mauretania nie ma możliwości wykorzystać.

– Polskie statki prowadzą na wodach Mauretanii intensywne połowy i ich uniemożliwienie miałoby katastrofalne skutki, ze względu na brak alternatywnych łowisk – dodał Jarosław Wałęsa, członek komisji rybołówstwa Parlamentu Europejskiego.

Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, jest największą i najbardziej wpływową grupą polityczną w Parlamencie Europejskim skupiającą 275 posłów z 27 państw członkowskich UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.