KWP Gdańsk

Puccy mundurowi zatrzymali 41-letniego mieszkańca Pucka, który w miniony czwartek zgłosił kradzież samochodu wartego 200 tys. złotych. Mężczyzna, jak się okazało sprzedał auto będące własnością niemieckiej firmy leasingowej innej osobie. Policjanci zatrzymali w tej sprawie jeszcze dwie osoby i odzyskali samochód. BMW ukryte było w stodole na terenie powiatu wejherowskiego. Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzają czy zatrzymane osoby mogły brać udział w innych podobnych przestępstwach.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzy osoby związane z fikcyjną kradzieżą samochodu. O tym przestępstwie puccy śledczy dowiedzieli się w miniony czwartek, kiedy do komendy zgłosił się 41-letni mieszkaniec Pucka zamieszkujący na terenie Niemiec. Mężczyzna zgłosił kradzież BMW wartego 200 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni i ustalili, że do kradzieży nie doszło, a zgłoszenie jest fikcją.

Jak ustalili mundurowi samochód jest własnością niemieckiej firmy leasingowej, a użytkowany był przez 41-latka. Ten postanowił przywłaszczyć auto, które sprzedał 33-latkowi z powiatu wejherowskiego za 16 tyś złotych. W transakcji pośredniczył 26-letni mieszkaniec Pucka. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali samochód. Był ukryty w stodole na terenie powiatu wejherowskiego.

W miniony piątek mężczyźni usłyszeli zarzuty: 41-latek za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie oraz przywłaszczenie samochodu, dwaj pozostali za przestępstwo paserstwa. Decyzją puckiej prokuratury podejrzani oddani zostali pod policyjny dozór i opuścili policyjny areszt za poręczeniem majątkowym. Śledczy sprawdzają czy podejrzani mogli brać udział w innych podobnych przestępstwach.

Za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za przywłaszczenie cudzej rzeczy oraz przestępstwo paserstwa w przypadku mienia znacznej wartości grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.