fot. GK

W niedzielę  na Starym Rynku w Słupsku zebrała się grupa słupszczan, bywziąć udział w pożegnaniu starego browaru, w którym ma powstać kolejny market w Słupsku sieci Biedronka. „Zamiast Biedronek wolimy do kina ogonek” – pod takim hasłem odbyła się  akcja. 

fot. GK
fot. GK

Inicjatorem akcji było stowarzyszenie Aktywne Pomorze. Mieszkańcy Słupska licznie uczestniczyli w tym pamiętnym wydarzeniu. Kondukt żałobny powędrował przez Stare Miasto, gdzie pod bramą do browaru złożono wieńce żałobne oraz zagrano Marsz Pogrzebowy Fryderyka Chopina.

Mieszkańcy w ten sposób chcieli wyrazić swoje niezadowolenie z powodu kolejnego marketu w mieście. Przypomnijmy, to będzie jedenasta już Biedronka w Słupsku. Nikt z lokalnych samorządowców nie wziął udziału w akcji pożegnania zabytku, a zdaniem uczestników akcji to oni są odpowiedzialni za złą sytuację miasta.

Fot. GK
Fot. GK

Na ulotce rozdawanej podczas akcji, można przeczytać:

Nie burzcie pomników historii, zwłaszcza że nie potraficie zbudować nic innego ( poza klockami z blachy zwanych „marketami” czy galeriami”).

Wkrótce zgłosimy propozycję zmiany nazwy miasta Słupsk na bardziej pasującą do sytuacji w mieście. Nowa nazwa BIEDRONKOWO bardziej by pasowała do rzeczywistości współczesnego Słupska. Przy okazji proponujemy nowy herb:

Galeria

.

fot. GK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.