Fot. KWP w Gdańsku

Policjanci z Gdańska rozbili grupę przestępczą, która wysadzała w powietrze bankomaty. Trzy osoby zatrzymano w pensjonacie pod Zakopanem, czwartego z mężczyzn w Gdańsku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KWP w Gdańsku

Od kilku miesięcy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozpracowywali grupę przestępczą, która wysadzała bankomaty na Pomorzu. Funkcjonariusze ustalili, że trzech mężczyzn ukrywa się w jednym z pensjonatów w okolicach Zakopanego, natomiast czwarty przebywa w Gdańsku. We wtorek nad ranem policjanci weszli do pomieszczeń wynajmowanych przez trzech członków grupy w Kościelisku. Czwartego z członków grupy zatrzymano w tym samym czasie w Gdańsku. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska, mają od 25 do 35 lat.
Funkcjonariusze przeszukali także mieszkania zatrzymanych, gdzie znaleźli m.in. komplety tzw. łamaków służących do kradzieży pojazdów i skanery częstotliwości radiowych użytkowanych przez Policję. W jednym z mieszkań znaleziono również broń, która teraz zostanie przebadana pod kątem tego czy nie była wykorzystana przy popełnieniu innych przestępstw.
Praca zespołu policjantów i prokuratorów z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku pozwoliła na przypisanie grupie wysadzenie co najmniej dwóch bankomatów w woj. pomorskim. 3 września br. w ten sposób okradli bankomat znajdujący się w ścianie banku w Bojanie. Kilka dni później – 7 września – wysadzili bankomat w Suchym Dębie. Niewykluczone, że grupa mogła również wysadzić inne bankomaty na terenie całej Polski. Sposób ich działania za każdym razem był podobny. W nocy podjeżdżali do bankomatu znajdującego się zazwyczaj na uboczu. Wysadzali go w powietrze, po czym wybijali witrynę, wchodzili do placówki i zabierali kasetę z pieniędzmi. Śledczy szacują, że straty spowodowane działalnością grupy przekraczają milion złotych. Zatrzymani dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem i posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Grozi im do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.