Fot. Marynarka Wojenna

Kashima, Shirayuki oraz niszczyciel Isoyuki – to trzy japońskie okręty, które w środę, pierwszy raz w historii współpracy obu krajów, weszły  do gdyńskiego portu.

Fot. Marynarka Wojenna
Fot. Marynarka Wojenna

Japońskie jednostki w gdyńskim porcie pojawiły się w środę rano. Kashima cumuje przy Nabrzeżu Pomorskim  w centrum Gdyni. Pozostałe dwa okręty zespołu zacumowały w porcie handlowym przy Nabrzeżu Francuskim. Można będzie zobaczyć jak wygląda służba na jednostce japońskiej, wchodząc na pokład okrętu Shirayuki w środę od godziny 14.00 do 17.00 i w czwartek w godzinach 13.00 – 17.00.

W Gdyni można też posłuchać koncertu w wykonaniu japońskich marynarzy oraz kibicować podczas meczu piłkarskiego pomiędzy polskimi i japońskimi marynarzami, który odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby w czwartek o godz. 16.00.

Japońskie okręty opuszczą Gdynię w sobotę. Wspólnie z fregatą rakietową ORP Gen. T. Kościuszko rozpoczną pierwsze w historii polsko-japońskie manewry morskie typu Passex. Wizyta trzech okrętów Morskich Sił Samoobrony Japonii jest pierwszą w historii współpracy obu krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.