W piątek premier wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem otworzyli nowy most na Wiśle w Kwidzyniu. / fot. Maciej Śmiarowski

W czasie spotkania z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej w Koszalinie, premier Donald Tusk zapewnił, że kwestia budowy drogi ekspresowej S6 jest już pozytywnie przesądzona. Pierwsze przetargi mają zostać rozstrzygnięte do 2015 roku.

W piątek premier wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem otworzyli nowy most na Wiśle w Kwidzyniu. / fot. Maciej Śmiarowski
W piątek premier wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem otworzyli nowy most na Wiśle w Kwidzynie. / fot. Maciej Śmiarowski

Z premierem krótką rozmowę przeprowadzili dziennikarze Głosu Koszalińskiego. Donald Tusk potwierdził, że trasa S6 może powstać do 2020 roku.

– Jako premier mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że decyzja pozytywna została podjęta i S6 została wpisana na listę. Mam nadzieję, że pierwsze przetargi będą rozstrzygnięte do roku 2015 – powiedział w sobotę Donald Tusk. – Realizacja tej inwestycji w całości nie odbędzie się z miesiąca na miesiąc i z roku na rok, ale uratowaliśmy tę inwestycję przed wykreśleniem, które było spowodowane oszczędnościami.

Dziennikarze zapytali premiera, jakie są szanse, że do końca 2020 roku pojedziemy całą S6, czyli z Gdańska do Szczecina.– Jeżeli nie będzie jakichś dramatycznych niespodzianek – mówię tutaj o kondycji finansowej, ale mam przekonanie, że będzie coraz lepiej, a nie coraz trudniej – to powinniśmy całą tę trasę przejechać – odpowiedział Donald Tusk.

Premier spotkał się z członkami koszalińskiej Platformy w ramach objazdu, który przeprowadza w związku ze zbliżającymi się wyborami na przewodniczącego partii.  W piątek po otwarciu mostu w Kwidzynie udał się na spotkanie z działaczami w Sopocie, natomiast w niedzielę był w województwie warmińsko-mazurskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.