Donald Tusk: droga S6 jest w rządowych planach

29 lipca 2013r. | Drukuj

W czasie spotkania z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej w Koszalinie, premier Donald Tusk zapewnił, że kwestia budowy drogi ekspresowej S6 jest już pozytywnie przesądzona. Pierwsze przetargi mają zostać rozstrzygnięte do 2015 roku.

W piątek premier wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem otworzyli nowy most na Wiśle w Kwidzyniu. / fot. Maciej Śmiarowski

W piątek premier wraz z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem otworzyli nowy most na Wiśle w Kwidzynie. / fot. Maciej Śmiarowski

Z premierem krótką rozmowę przeprowadzili dziennikarze Głosu Koszalińskiego. Donald Tusk potwierdził, że trasa S6 może powstać do 2020 roku.

– Jako premier mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że decyzja pozytywna została podjęta i S6 została wpisana na listę. Mam nadzieję, że pierwsze przetargi będą rozstrzygnięte do roku 2015 – powiedział w sobotę Donald Tusk. – Realizacja tej inwestycji w całości nie odbędzie się z miesiąca na miesiąc i z roku na rok, ale uratowaliśmy tę inwestycję przed wykreśleniem, które było spowodowane oszczędnościami.

Dziennikarze zapytali premiera, jakie są szanse, że do końca 2020 roku pojedziemy całą S6, czyli z Gdańska do Szczecina.– Jeżeli nie będzie jakichś dramatycznych niespodzianek – mówię tutaj o kondycji finansowej, ale mam przekonanie, że będzie coraz lepiej, a nie coraz trudniej – to powinniśmy całą tę trasę przejechać – odpowiedział Donald Tusk.

Premier spotkał się z członkami koszalińskiej Platformy w ramach objazdu, który przeprowadza w związku ze zbliżającymi się wyborami na przewodniczącego partii.  W piątek po otwarciu mostu w Kwidzynie udał się na spotkanie z działaczami w Sopocie, natomiast w niedzielę był w województwie warmińsko-mazurskim.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz