fot. Flickr/CC/abacusengine

„Bałtyk też może… być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb!” – to hasło kampanii „Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku” Fundacji Nasza Ziemia. Jej finał odbędzie się 3 sierpnia w Gdyni.

fot. Flickr/CC/abacusengine
fot. Flickr/CC/abacusengine

To już siódma edycja kampanii zwracającej uwagę mieszkańców krajów nadbałtyckich na problem zanieczyszczenia Bałtyku. Tegoroczna akcja rozpoczęła się w Warszawie, a zawita jeszcze do Helu, Chałup, Krynicy Morskiej i Gdyni. Tu – 3 sierpnia w godz. 14.00-17.00 – na plaży Śródmieście odbędzie się wielki finał.

W programie wspólne sprzątanie plaży przez Fundację Nasza Ziemia i Barefoot Beach Rescue Project – tak, by była ona przyjazna bosym stopom. Oczywiście wszyscy chętni będą mogli się dołączyć, a 50 pierwszych wolontariuszy otrzyma koszulkę akcji.

Na piasku pojawi się wielki szkielet bałtyckiej ryby, który uczestnicy warsztatów recyklingowych wypełnią różnymi kompozycjami wykonanymi ze śmieci.

Zaplanowano przejazd z uczestnikami międzynarodowej inicjatywy nadbałtyckich organizacji pozarządowych – „Rowerowego Rajdu dla Bałtyku”, którzy w czerwcu wyruszyli z Malmö w Szwecji. Podróżują wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, zbierając podpisy pod petycją wzywającą rządy do prowadzenia działań mających wpływ na stan ekosystemu Morza Bałtyckiego w sposób przyjazny środowisku, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju i z opiniami naukowców.

Podczas gdyńskiego finału akcji, w stoisku edukacyjno-informacyjnym fundacji będzie można dowiedzieć się, jak dbać o czystość Bałtyku. W programie także konkursy ekologiczne oraz ogłoszenie wyników plebiscytu na „Gminę Przyjazną Bałtykowi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.