Fot.: P. Tarasewicz /Alter Art

Tysiące osób z zielonymi opaskami na rękach w Śródmieściu, Świętojańska ubrana w zielone flagi, a na ulicach autobusy oznaczone symbolem „OF” – to znak, że w Gdyni zaczyna się Heineken Open’er Festival.

Fot.: P. Tarasewicz /Alter Art
Fot.: P. Tarasewicz /Alter Art

Open’er to bez wątpienia największa muzyczna impreza w Polsce. Co roku na cztery dni przyjeżdża do Gdyni kilkaset gwiazd z całego świata, a w ślad za nimi kilkudziesięciotysięczna publiczność. Lotnisko Gdynia-Kosakowo zamienia się wówczas w czwarte miasto Trójmiasta, z licznymi scenami, polem namiotowym zamieszkałym przez 10 tysięcy osób, teatrem, muzeum oraz sklepami, barami i restauracjami, których nie sposób policzyć.

W tym roku festiwal odbywa się między 3 a 6 lipca. Program przepełniony jest gwiazdami, a usatysfakcjonowani powinni być wielbicie praktycznie każdego gatunku muzycznego. Największe emocje wzbudza pierwszy koncert w Polsce brytyjskiego zespołu Blur oraz występ grupy zza oceanu – Queens of the Stone Age. Wielu fanów nastawia się szczególnie na sceniczne popisy braci Followill. Dla Kings of Leon – zespołu, który stworzyli w Nashville, to powrót do Gdyni po 4 latach. Grono gwiazd, które wystąpią na 5 festiwalowych scenach jest spore – Nick Cave and the Bad Seeds, Editors, The National, NAS, Arctic Monkeys – by wymienić tylko kilka.

Festiwal Open’er to jednak zjawisko wielowarstwowe, w którym muzyka jest dominującym, ale nie jedynym elementem. Wielką popularnością cieszą się w Gdyni także spektakle teatralne, pokazy mody czy plenerowe instalacje przygotowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W tym roku debiutuje specjalny pawilon poświęcony sztuce designu.

Więcej na www.opener.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.