Fot. TVN24

Około tysiąca związkowców grupy Energa protestuje w Gdańsku. Związkowcy zorganizowali pochód  przed siedzibę spółki, by przekazać zarządowi petycję z postulatami.

Organizatorzy szacowali, że w manifestacji weźmie udział około 2-3 tysięcy pracowników  Energi. Według Macieja Stęplewskiego z pomorskiej policji, na miejscu jest około tysiąca związkowców. Manifestację rozpoczęto o godz. 10.00 przy siedzibie Energi Operator przy ul. Reja. Związkowcy wyposażeni są  w flagi, bębny, gwizdki i transparenty. Na jednym z nich widnieje napis: „Cukier krzepi, Energa wykańcza”.

Fot. TVN24
Fot. TVN24

Po dotarciu do Hali Olivia kilku delegatów udało się do zarządu firmy i złożyło petycję z postulatami związkowców. – Protest pracowników Energi jest wynikiem konfliktu z zarządem spółki. Chcemy utrzymania aktualnego poziomu zatrudnienia. I nie zgadzamy się na likwidację kolejnych spółek – córek grupy Energa – mówią związkowcy.

Niezadowoleni pracownicy zarzucają koncernowi m.in. nieudolne prowadzenie restrukturyzacji, brak konstruktywnego dialogu społecznego oraz spójnej, przemyślanej polityki właścicielskiej.

– Okazji do spotkań z zarządem jest mnóstwo. Tylko od stycznia było ponad 140 spotkań ze związkami zawodowymi, podczas których podpisano ponad 80 porozumień. To wystarczająco dużo okazji, by porozmawiać i przekazać postulaty i oczekiwania – powiedział TVN24 Mirosław Bieliński, prezes Grupy Energa. Demonstracja ma się skończyć przed godz. 16.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.