Związkowcy Energi protestują w Gdańsku

27 czerwca 2013r. | Drukuj

Około tysiąca związkowców grupy Energa protestuje w Gdańsku. Związkowcy zorganizowali pochód  przed siedzibę spółki, by przekazać zarządowi petycję z postulatami.

Organizatorzy szacowali, że w manifestacji weźmie udział około 2-3 tysięcy pracowników  Energi. Według Macieja Stęplewskiego z pomorskiej policji, na miejscu jest około tysiąca związkowców. Manifestację rozpoczęto o godz. 10.00 przy siedzibie Energi Operator przy ul. Reja. Związkowcy wyposażeni są  w flagi, bębny, gwizdki i transparenty. Na jednym z nich widnieje napis: „Cukier krzepi, Energa wykańcza”.

Fot. TVN24

Fot. TVN24

Po dotarciu do Hali Olivia kilku delegatów udało się do zarządu firmy i złożyło petycję z postulatami związkowców. – Protest pracowników Energi jest wynikiem konfliktu z zarządem spółki. Chcemy utrzymania aktualnego poziomu zatrudnienia. I nie zgadzamy się na likwidację kolejnych spółek – córek grupy Energa – mówią związkowcy.

Niezadowoleni pracownicy zarzucają koncernowi m.in. nieudolne prowadzenie restrukturyzacji, brak konstruktywnego dialogu społecznego oraz spójnej, przemyślanej polityki właścicielskiej.

– Okazji do spotkań z zarządem jest mnóstwo. Tylko od stycznia było ponad 140 spotkań ze związkami zawodowymi, podczas których podpisano ponad 80 porozumień. To wystarczająco dużo okazji, by porozmawiać i przekazać postulaty i oczekiwania – powiedział TVN24 Mirosław Bieliński, prezes Grupy Energa. Demonstracja ma się skończyć przed godz. 16.00.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze