Fot. Izba Celna w Gdyni

Prawie półtora miliona podrobionych prezerwatyw – opatrzonych bezprawnie znakiem towarowym, którego właścicielem jest firma z Czech, przechwycili gdyńscy celnicy. Towar znaleziono w kontenerze, który przypłynął z Chin.

Fot. Izba Celna w Gdyni
Fot. Izba Celna w Gdyni

Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował, że towar zapakowany w pięćset kartonów wypełniał po brzegi jeden z kontenerów wyładowanych w Gdyni ze statku, który przypłynął z Chin. Już pierwsze oględziny towaru wzbudziły u celników podejrzenia, że może on naruszać prawa do znaku, którego właścicielem jest firma z Czech.

– Przypuszczenia te potwierdził konsultant ds. ochrony praw własności intelektualnej z Izby Celnej w Gdyni – poinformował rzecznik, dodając, że – według dokumentów przewozowych – odbiorcą towaru miała być firma z Mazowsza.

Wartość prezerwatyw celnicy oszacowali na prawie 60 tys. dolarów. Funkcjonariusze zarekwirowali towar i powiadomili o sprawie kancelarię prawną, która reprezentuje w naszym kraju właściciela bezprawnie użytego znaku towarowego. Zdecyduje on o dalszych losach podrobionych wyrobów.

Pomorscy celnicy nie po raz pierwszy spotkali się z podrabianymi prezerwatywami. Jednak dotychczas towar taki wykrywano jedynie w przesyłkach pocztowych, w znacznie mniejszych ilościach. W lutym  w paczce z Chin funkcjonariusze wykryli dwa tysiące sztuk prezerwatyw oznaczonych logo znanej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.