Fot. facebook.com

Jolanta Szczypińska, słupska posłanka Prawa i Sprawiedliwości solidaryzuje się z pacjentami z województwa pomorskiego i rezygnuje z leczenia onkologicznego. Posłanka mówi, że nie może korzystać z terapii, gdy inni pacjenci nie mogą się leczyć.

Fot. facebook.com
Fot. facebook.com

– Nie będę mogła korzystać z terapii onkologicznej w momencie, kiedy inni pacjenci tej terapii są pozbawieni – powiedziała Jolanta Szczypińska. Na zwołanej w  poniedziałek konferencji prasowej  posłanka PiS ostro skrytykowała system zdrowotny w Polsce. – Brak kontraktów dla części poradni specjalistycznych na Pomorzu to skandal.  Sytuacja w pomorskiej ochronie zdrowia jest naprawdę dramatyczna i chyba najgorsza w Polsce. To dramat, że w dużym mieście, jakim jest Słupsk nie będzie specjalistycznych przychodni, a pacjenci nie będą wiedzieli gdzie się mają leczyć i czy mogą się leczyć – powiedziała na konferencji Jolanta Szczypińska.
Słupska posłanka PiS skierowała w tej sprawie pismo do Najwyższej Izby Kontroli, domagając się weryfikacji procedur przyznawania kontraktów poradniom onkologicznym. Nieoficjalnie wiadomo, że Jolanta Szczypińska sama od lat walczy z nowotworem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.