Fot. K.Kowalski/Greenpeace

Kwoty połowowe na 2011 rok zostały rozdane. Minister rolnictwa podzielił przyznane Polsce limity na dorsze, łososie, śledzie i szproty na poszczególne kutry i łodzie rybackie.

Fot. K.Kowalski/Greenpeace

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podzieliło przyznane Polsce kwoty połowowe na poszczególne jednostki. 141 statków największych rybackich o długości od 8 do 25,5 m. otrzymało prawo do połowu dorszy w kwocie 55-102 ton. – średnio każdy duży kuter złowi zatem po ok. 70 ton tych ryb. Łodzie rybackie do 8 m. długości złowią najwyżej po 15 ton dorszy. Kwoty połowowe łososi podzielono w następujący sposób: 50% należnej nam kwoty otrzymają do podziału jednostki, które do tej pory łowiły tę rybę, a drugie 50% – pozostałe łodzie.

Fot. archiwum

Przyszłoroczny limit dla Polski na połów dorszy wynosi 15 tys. ton i jest o 15% wyższy niż w 2010 r. za to  łososi wyłowimy mniej o 15%. Polscy rybacy nie zostaną zwolnieni z kar za przekroczenie kwot połowowych trzy lata temu. Wskutek tego w 2011 roku (ostatni rok, kiedy nasi rybacy spłacają przełowienie) od przyznanej kwoty połowu dorszy będą musieli odjąć 2,4 tys. ton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.