fot. Piotr VaGla Waglowski

Zasiadający w Parlamencie Europejskim europoseł Jacek Kurski utracił immunitet. Z wnioskiem o jego uchylenie wystąpiła prokuratura generalna, w związku z ewentualnym postępowaniem karnym.

fot. Piotr VaGla Waglowski
fot. Piotr VaGla Waglowski

Na początku roku w Elblągu Jacek Kurski skręcił w lewo pomimo drogowego znaku zakazu i linii ciągłej na jezdni. W lutym szef PE Martin Schulz ogłosił, że Prokuratura Generalna RP zwróciła się do niego o uchylenie immunitetu eurodeputowanego w związku z postępowaniem dotyczącym domniemanego wykroczenia.

Parlament Europejski uznał, że postawione posłowi Kurskiemu zarzuty nie mają związku z jego mandatem europosła. W uzasadnieniu decyzji zaznaczono, że poseł złożył wyjaśnienia w tej sprawie i nie ma podejrzenia, że postępowanie karne wszczęto z zamiarem zaszkodzenia jego politycznej działalności.

Jacek Kurski posłem do Parlamentu Europejskiego jest od 2009 roku. Pod koniec 2011 roku komitet polityczny PiS zdecydował o jego wykluczeniu z partii. Zaangażował się w budowę powstałej w 2012 partii Solidarna Polska, której został wiceprezesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.