Gdynia doceniona jako miasto przyjazne biznesowi

06 czerwca 2013r. | Drukuj

Gdynia zajęła drugie miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych dużych miast dla biznesu miesięcznika „Forbes”. W rankingu dużych miast wzięto pod uwagę te liczące od 150 do 300 tys. mieszkańców. Pierwsze miejsce zajął Rzeszów, a trzecie – Bielsko-Biała.

fot. Michał Jaskólski - Flickr

fot. Michał Jaskólski – Flickr

Dane niezbędne do powstania zestawienia opracował jak co roku Centralny Ośrodek Informacji gospodarczej (COIG). Od liczby spółek założonych w danym mieście w 2012 r. odjęto upadłości oraz likwidacje, podstawą był tu Krajowy Rejestr Sądowy. Wynik został następnie przeliczony na 1000 mieszkańców i to zdecydowało o ostatecznej kolejności w rankingu.

Według danych zebranych przez COIG w 2012 r. w Gdyni pojawiły się 402 nowe spółki, a wskaźnik ich przyrostu na 1000 mieszkańców wyniósł 1,46 (w Rzeszowie – 1,53).

„Forbes” zwrócił uwagę, że w Gdyni wiele dobrego dzieje się w centrum oraz na terenie stoczni. Zainteresowanie Stocznią Marynarki Wojennej przejawiają Holendrzy z firmy Damen Shipyards Group oraz koncernu zbrojeniowego DCNS. Inny tego typu obiekt, Stocznia Gdynia (dawna Stocznia im. Komuny Paryskiej), już od pewnego czasu przechodzi rewitalizację. Ulokowała się tam Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która realizuje projekt Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Ma on na celu przyciągnięcie do miasta firm, które chcą wdrażać innowacyjne pomysły i technologie, przenosząc je na grunt komercyjny.


Opublikowano w: GdyniaPraca i biznesWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz