mat. prasowe

Epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników” dawno już minęła – przekonują członkowie Centrum Design Gdynia, którzy stworzą całoroczny szlak rekreacyjny, a na nim m.in. długi i nietypowy stół w gdyńskim Parku Rady Europy. Będzie można do niego zasiąść już 1 czerwca.

mat. prasowe
mat. prasowe/wizualizacja

Od 1 czerwca 2013 r. w gdyńskim Parku Rady Europy będzie można zasiąść do 14-metrowego stołu i zjeść „śniadanie na trawie”. To początek nowego szlaku rekreacyjnego „Trawa do Rzeczy” wiodącego przez śródmiejskie skwery i tworzonego przez Centrum Designu Gdynia.  – Nietypowy stół oprócz tego, że jest bardzo długi, ma aż trzy poziomy: bliżej trawy, klasyczny i na podwyższeniu. Można przy nim urządzić piknik, ale tez dyskutować, czytać, rysować. To doskonałe miejsce na plenerowe warsztaty i zajęcia organizowane przez muzeum, szkołę, teatr, bibliotekę, ośrodek sportu czy centrum nauki – informują urzędnicy UM w Gdyni. Stół zaprojektował Przemysław Pachut.

W dniu premiery stołu, w sobotę, w godz. 12.00-15.00, dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Wspólnie przygotują kanapki i piknikowe przekąski. – Można przynieść własny prowiant i koc. Dzieci narysują także, jakie inne obiekty chciałyby znaleźć na trawie w Gdyni: plenerowe zabawki, leżaki, huśtawki. Zaplanowano również zajęcia jogi dla dzieci i rodziców – zapowiadają organizatorzy.

Centrum Design Gdynia chce stworzyć całoroczny szlak rekreacyjny wiodący przez zielone skwery i parki. Zaproszeni artyści i projektanci zaproponują obiekty, które będą zachęcać do odpoczynku i zabawy na trawie, ponieważ trawa jest do rzeczy, a epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników” dawno już minęła. Mają też być atrakcyjną częścią otwartych, zielonych przestrzeni śródmieścia.

– Chcemy wykorzystać potencjał zielonych skwerów i parków w naszym mieście, stwarzając ludziom okazję do codziennego kontaktu z dobrym wzornictwem – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. – Zależy nam, by powiązać design z relaksem i rekreacją, bliskimi wielu mieszkańcom czy turystom – dodaje. 1 czerwca rozpocznie się konkurs na kolejną stację szlaku „Trawa do Rzeczy”. Zadanie – zaprojektować obiekt o nazwie „MetaTrawa” przy Skwerze Sue Ryder, który w kreatywny sposób zachęci gdynian i turystów do wspólnych rozmów, spotkań. Termin nadsyłania prac upływa 26 lipca 2013 r.

plakat
mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.