fot. sxc.hu

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do udziału w VIII Pomorskim Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się 23 maja w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

„Przedsiębiorczość w kontekście zmian społeczno – gospodarczych” to przewodni  temat  tegorocznej edycji Forum, które jak co roku podzielone jest na dwie części. W  sesji głównej wezmą udział ekonomiści profesor Anna Zielińska – Głębocka  oraz profesor Piotr Dominiak. Będą oni omawiać kondycję Małych i Średnich Przedsiębiorstw w województwie pomorskim w odniesieniu do obecnej sytuacji gospodarczej kraju. Zaprezentują również wyniki badania  – „Pomorskie Obserwatorium Gospodarcze” realizowanego  od kilku lat z inicjatywy Agencji Rozwoju Pomorza, z którego wyłania się ciekawy obraz pomorskich firm odbiegający w niektórych  kwestiach od powszechnie przyjętych opinii. Szczególnie ciekawe będą wyniki badania dotyczące głośnego w ostatnim czasie tematu związanego z zaufaniem przedsiębiorców do instytucji publicznych oraz do siebie nawzajem.

W drugiej części Forum odbędą się  cztery  sesje tematyczne zorganizowane w formie warsztatów, seminariów, panelów dyskusyjnych:

  • Zrównoważona firma – raport  dobrych praktyk z zakresu CSR podejmowanych przez polski biznes, proekologiczny wizerunek firm oraz efektywne korzystanie z energii
  • Finansowanie  – fundusze na inwestycje dla firm – stan obecny i perspektywy na przyszłość, jak zamienić pomysł w dobry biznes i skutecznie zaprezentować się przed inwestorem
  • Komunikacja – współpraca biznesu z mediami i władzami lokalnymi, strategia komunikacji marki oraz alternatywne metody rozwiązywania konfliktów gospodarczych i korzystania z mediacji
  • Kompetencje – jak wykrywać i zarządzać talentami, mierzyć kompetencje czyli zarządzać przez rozwój oraz co czyni z nas przywódców.

Forum będzie również okazją do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z przedstawicielami organizacji wspierających przedsiębiorczość na Pomorzu. Eksperci z różnych instytucji otoczenia biznesu, będą dostępni dla uczestników na swoich stoiskach m.in. Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług, Polskiego Centrum Mediacji, Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego i innych podmiotów wspierających przedsiębiorczość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.