fot. mat. prasowe

Ma największy mózg spośród ryb, 6 zmysłów i zęby rosnące przez całe życie. Młody rekin marmurkowy, który przyszedł na świat rok temu, zostanie wpuszczony do zbiornika znajdującego się na trasie zwiedzania. Jego młodszy braciszek, który wykluł się z ikry miesiąc temu, musi jeszcze pozostać w akwarium na zapleczu.

W najbliższy czwartek, 16 maja o godz. 10.00 można być świadkiem niezwykłego wydarzenia w Akwarium Gdyńskim. O tej porze rekin marmurkowy, który przyszedł na świat rok temu, zostanie wpuszczony do zbiornika. Para rekinów marmurkowych pojawiła się w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB w 2009 roku. Po 2 latach doszło do złożenia pierwszych jaj. Pierwszy osobnik, którego udało się odchować w akwarium, przyszedł na świat rok temu i może śmiało zamieszkać ze swoimi rodzicami oraz prezentować się publiczności. Wcześniej kontakt z większymi rybami groził mu… zjedzeniem. Miesiąc temu wykluło się kolejne młode oraz pojawiły się następne jaja.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Dodajmy, że rekiny marmurkowe w naturze można spotkać tylko w płytkich wodach u brzegów Australii, gdzie czas spędzają leżąc na kamienistym dnie. To jedne z najmniejszych rekinów na świecie, co nie przeszkadza im być drapieżnikami – żywią się mniejszymi rybami oraz mięczakami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.