fot. Morski Oddział SG

Hurtownię nielegalnego alkoholu, papierosów i krajanki tytoniowej zlikwidowali wczoraj w Miastku funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu. Na gorącym uczynku rozładunku towaru wpadł 23-letni mieszkaniec Koszalina, zatrzymano również 45-letniego właściciela hurtowni.

fot. Morski Oddział SG
fot. Morski Oddział SG

– Łącznie skonfiskowano przeszło 2 tysiące litrów alkoholu, 80 kg krajanki tytoniowej i 20 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł – informuje por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Strażnicy graniczni już wcześniej przypuszczali, że na terenie Miastka funkcjonuje nielegalna hurtownia wyrobów akcyzowych. Potwierdziło to przeszukanie posesji należącej do 45-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze znale źli tam blisko pół tysiąca plastikowych pojemników ze spirytusem, 45 kg krajanki tytoniowej i prawie 20 tys. papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Towar ukryty był w podłodze garażu i w budynku gospodarczym, w specjalnie skonstruowanej skrytce zasłoniętej szafą.

Z kolei w Koszalinie strażnicy graniczni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który właśnie rozładowywał towar pochodzący z nielegalnej hurtowni. W jego samochodzie znaleziono 35 kg krajanki tytoniowej i 1400 papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 231 tys. zł. Gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić blisko 160 tys. zł z tytułu uszczupleń celnych i akcyzowych.

Na poczet przyszłej kary zabezpieczono również samochód hurtownika i gotówkę w kwocie 10 tys. zł. W sprawie wszczęte jest postępowanie. Mężczyznom grożą wysokie kary grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.