Fot. GK

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza 17 maja (piątek), do udziału w piątej edycji imprezy „Z Biblioteką przez Słupsk”. Impreza skierowana jest do dzieci klas trzecich szkół podstawowych w Słupsku i powiecie, której celem jest rozwijanie zainteresowań związanych zabytkami miasta i regionu poprzez poznanie historii wybranych zabytków i ich baśniowych wątków.

Fot. GK
Fot. GK

W tym roku motywem przewodnim będą wiedźmy i czarownice. Baśnie o tematyce regionalnej przeczytają znane osoby słupskiego życia społecznego: Prezydent Słupska Maciej Kobyliński, Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz i dyrektor MBP – Danuta Sroka. Imprezie towarzyszyć będzie pisarka Jolanta Nitkowska – Węglarz.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 jednocześnie w Ratuszu Miejskim i Starostwie Powiatowym. Po wysłuchaniu baśni i obejrzeniu zabytkowych gmachów, dzieci wraz z opiekunami przejdą pod budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wezmą udział w „sabacie czarownic”. W programie wiele konkursów i zabaw, a także grill.

Partnerami imprezy są: Urząd Miejski w Słupsku, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie, Sydkraft Spółka z o. o., Kluby Osiedlowe „Kwadrat” i „Piast” przy SM „Kolejarz”, Bractwo Rycerskie Bogusława V oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.