ul. Piwna Gdańsk Główny/wikipedia

W całoroczne ciągi piesze w poniedziałek (29.04) przekształcone zostały gdańskie ulice: Piwna, Tkacka i Kołodziejska. Od tego dnia obowiązywać będzie w tych miejscach zakaz ruchu pojazdów z nielicznymi wyjątkami.

ul. Piwna Gdańsk Główny/wikipedia
ul. Piwna Gdańsk Główny/wikipedia

Od poniedziałku do 19 maja ulice Piwna, Tkacka i Kołodziejska otwierane będą dla ruchu w godzinach 22.00-10.00. Po tym terminie – zacznie obowiązywać całkowity zakaz ruchu. Czas ten ma dać kierowcom dowożącym towary do zlokalizowanych w tym rejonie restauracji i sklepów czas na uzyskania stosownych identyfikatorów, do 19 maja będzie to tak zwany okres przejściowy. Od tej pory ulice te będą wyłączone z ruchu kołowego przez cały rok a nie jak to było do tej pory zamykane były tylko w sezonie wakacyjnym. – Pomysł zamknięcia tych ulic to wynik naszych obserwacji, sugestii ludzi, ale też restauratorów, których lokale przy nich są umieszczone – tłumaczy Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. – Ma to nieco ożywić miasto – dodaje.

Taka sama organizacja ruchu obowiązywać zacznie też już niedługo na ul. Ogarnej w Gdańsku (na odcinku od ul. Garbary do ul. Pocztowej). Zmiany wprowadzone zostaną po zakończeniu przebudowy ulicy, czyli prawdopodobnie 31 maja. Po nowych deptakach poza pieszymi poruszać będą mogły się osoby na rowerach oraz posiadacze identyfikatorów „R” wydawanych przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Identyfikatory wydawane będą wyłącznie pojazdom zaopatrzenia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.