mat. prasowe

Trójmiejska Szkoła Fotografii zaprasza w dniu 10 maja br. o godz. 18.00 do Muzeum Miasta Gdynia na spotkanie ze znakomitym artystą fotografikiem Andrzejem Baturo. Jest to kolejne spotkanie z cyklu prowadzonych przez TSF „Spotkań z Mistrzami” , które odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

mat. prasowe
mat. prasowe

Cykl spotkań z wybitnymi fotografikami polskimi odbywający się pod nazwą Spotkania z Mistrzami wpisał się już na stałe w kalendarz gdyńskich wydarzeń. Dotychczas gośćmi w Trójmieście byli Krzysztof Gierałtowski, Mieczysław Wieliczka, Andrzej Mroczek, Anna Bodnar, dr Jowita Mormul, prof. Witold Jacykow, dr hab.Prot Jarnuszkiewicz, Witold Krassowski, Krzysztof Jurecki, Bolesław Lutosławski. – W ramach otwartych Spotkań nie tylko nasi słuchacze, ale wszyscy pasjonaci fotografii na wybrzeżu mają możliwość zapoznania się z twórczością, technikami i źródłami inspiracji wybitnych fotografików, osób, które osiągają niekwestionowany sukces artystyczny i zawodowy.

Wśród naszych Gości są autorzy rozlicznych albumów, podręczników fotografii, i wykładowcy akademiccy – informują pracownicy TSF. – Po zakończeniu spotkania otwartego, słuchacze TSF mogą uczestniczyć w organizowanym specjalnie dla nich spotkaniu, na którym Goście omawiają swoje najnowsze projekty i odkrywają tajniki własnego warsztatu. Mają  też jedyną w swoim rodzaju możliwość poddania własnych zdjęć ocenie zaproszonych Gości oraz uzyskania ich odpowiedzi na nurtujące pytania. Dążymy do tego, by wśród naszych gości byli przedstawiciele różnych pokoleń i nurtów artystycznych, artyści specjalizujący się w odmiennych rodzajach fotografii.

Na najbliższym spotkaniu gościem będzie Andrzej Baturo. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki do spraw fotografii. Fundator i prezes Fundacji Centrum Fotografii. Jeden z organizatorów FotoArtFestivalu i jego dyrektor generalny. Współwłaściciel Wydawnictwa Baturo oraz kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych fotografii prasowej oraz pejzażowej, organizowanych w kraju i za granicą. Zdjęcia publikował w bardzo wielu magazynach fotograficznych i w prasie, w kraju i za granicą (m.in. „Der Spiegel”, „National Geographic”, „Voyage”).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.