fot. Morski Oddział SG

Nielegalny arsenał należący do 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska Rębiechowa. Mężczyzna bez zezwolenia przechowywał w domu amunicję, kuszę i dwie lufy do broni palnej.

fot. Morski Oddział SG
fot. Morski Oddział SG

Podczas kontroli bezpieczeństwa na gdańskim lotnisku, pasażerów mających odlecieć do Norwegii pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujawnili w kurtce 47-latka 6 nabojów do broni palnej. Strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę, który tłumaczył, że amunicja została mu po ubiegłorocznych ćwiczeniach strzeleckich i zapomniał ją wyjąć z kieszeni. Funkcjonariusze ustalili, że w domu 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo może być więcej takich przedmiotów. Znaleźli tam łącznie 340 nabojów do broni palnej różnego kalibru, dwie lufy gwintowane i kuszę z dwoma bełtami. Mężczyzna nie miał na nie pozwolenia- informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Prokurator postawił 47-latkowi zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji i zastosował wobec niego dozór policyjny. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyznę zwolniono. Posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.