Fot. Dorota Nelke/ UM Gdyni

22 gminy i powiaty należących do Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA wspólnie zaprezentowało podczas konferencji w Rewie atrakcje nadchodzącego sezonu letniego w Gdyni i Północnych Kaszubach. Zarówno największe imprezy kulturalne i sportowe miast i powiatów NORDY, jak i piękne oraz ciekawe miejsca, które warto w nich odwiedzić.

Fot. Dorota Nelke/ UM Gdyni
Fot. Dorota Nelke/ UM Gdyni

Począwszy od czerwca, co miesiąc, przez całe lato, wydawany będzie wspólny plakat zapraszający do odwiedzenia miejscowości tworzących Forum NORDA. We wszystkich punktach informacji turystycznej w tych miejscowościach można będzie otrzymać specjalnie opracowane ulotki – przewodniki oraz wszelkie informacje od przeszkolonych w tym celu pracowników. Dodatkowo na konferencji zaprezentowano wystawę fotograficzną ukazującą walory Gdyni i Północnych Kaszub. W ciągu okresu wakacyjnego odwiedzi ona wszystkie gminy i powiaty Forum NORDA. Będzie to element wspólnej promocji tego regionu i Gdyni – zapowiadają członkowie Nordy

– Wiele łączy te miejscowości: bogate, historyczne tradycje współpracy, nadmorskie położenie, oczywiście – powiązania komunikacyjne. Natura wyjątkowo szczodrze obdarzyła ten rejon kraju. Są tu wspaniałe nadmorskie plaże, malownicze klify, wydmy, jeziora i lasy. Nie mniej ciekawe jest też to, co stworzyli i tworzą ludzie – bogata oferta kulturalna, sportowa, edukacyjna. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. – czytamy w materiale Forum.

Obecnie Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA zrzesza już 22 jednostki samorządu. Forum NORDA powiększyło się o kolejną gminę. Dołączyło Gniewino z panem wójtem Zbigniewem Walczakiem na czele.

Z atrakcjami Gdyni i Północnych Kaszub na 2013 rok można zapoznać się w poniższym dokumencie

Gdynia i Polnocne Kaszuby sezon letni 2013

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.