fot. Kompleks turystyczno-rekreacyjny Kaszubskie Oko z wieżą widokową w gminie Gniewino/pomorskie.eu

Urząd Gminy Gniewino przystępuje do realizacji zaplanowanych na 2013 r zadań inwestycyjnych. Wykonywane będą przede wszystkim te inwestycje, na które uzyskano dofinansowanie. Między innymi drogi rowerowe, place zabaw, parkingi, drogi.

fot. Kompleks turystyczno-rekreacyjny Kaszubskie Oko z wieżą widokową w gminie Gniewino/pomorskie.eu
fot. Kompleks turystyczno-rekreacyjny Kaszubskie Oko z wieżą widokową w gminie Gniewino/pomorskie.eu

Jako pierwsza ruszy budowa II-go etapu ścieżki rowerowej w ramach zadania kilku gmin pod nazwą Turystyczny Szlak Kaszub Północnych. Na terenie gminy Gniewino wybudowany został już pierwszy etap – ciąg pieszo-rowerowy od skrzyżowania dróg powiatowych w Czymanowie do centrum wsi w Nadolu. Teraz kolej na dokończenie projektu – budowę ścieżki rowerowej od Czymanowa przez Opalino do granicy z gminą Wejherowo. Przetarg został już ogłoszony a zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu br. – informują urzędnicy gminy Gniewino.

W tym roku kolejne miejscowości w gminie wzbogacą się o nowe place zabaw. Będą to Opalino, Strzebielinko, Toliszczek, Jęczewo, Płaczewo i Lisewo. Gmina zainwestuje również w infrastrukturę drogową. – Kontynuować będziemy również działania inwestycyjne w zakresie przebudowy i budowy chodników w: Chynowiu, Tadzinie i Bychowie – informuje Mirosław Marcinkiewicz, kierownik referatu inwestycji, środowiska i gospodarki przestrzennej Urzędu Gminy w Gniewinie. – Zamierzamy też zakończyć prace projektowe chodnika w Perlinie. W miejscowości Nadole rozpoczniemy przebudowę dróg wewnętrznych – na ulicę Bałtycką przestanie spływać piasek, powstaną odcinki dróg z kostki brukowej oraz miejsca parkingowe, a dla zmotoryzowanych turystów odwiedzających tę miejscowość wybudowany zostanie odrębny parking – dodaje Marcinkiewicz.

Natomiast na terenie turystyczno-gospodarczym w Czymanowie, tuż obok parkingu, powstanie pierwszy z zaplanowanych nowych obiektów kubaturowych – budynek sceny na wolnym powietrzu wraz z garderobą i zapleczem sanitarnym. – Realizować będziemy też inwestycje sportowe – zapewnia kierownik. – Mieszkańcy Osiedla XXX-Lecia w Gniewinie jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, a w Chynowiu rozpoczniemy przebudowę kompleksu świetlicowo-sportowego z parkingiem i placem zabaw. Natomiast na terenie oczyszczalni ścieków w Gniewinie wybudujemy już niebawem Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie w ramach nowej ustawy o odpadach mieszkańcy będą mogli przekazać wszelkiego rodzaju odpady, które nie będą odbierane bezpośrednio z naszych miejsc zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.