mat. prasowe/ PortRumia.pl

Mieszkańcy Rumi i okolic, którzy w najbliższą sobotę wezmą udział w wielkiej zbiórce elektroodpadów i makulatury, otrzymają w nagrodę sadzonki roślin. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, Port Rumia CH Auchan już po raz kolejny przygotował ekoniespodzianki dla odwiedzających.

mat. prasowe/ PortRumia.pl
mat. prasowe/ PortRumia.pl

W programie weekendowej imprezy znalazły się m.in. warsztaty kreatywne dla najmłodszych, spektakl dla dzieci oraz konkurs dla okolicznych szkół. – W sobotę, 20 kwietnia o godz. 11.00 rusza wielka, całodniowa zbiórka elektronicznych odpadów i makulatury. Ci, którzy przyniosą zużyty sprzęt lub niepotrzebne gazety i papier, otrzymają sadzonki roślin oraz energooszczędne żarówki. Do akcji zbierania makulatury Port Rumia zaprosił również uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, aby od najmłodszych lat szerzyć zachowania proekologiczne. Klasa, która przyniesie najwięcej kilogramów gazet, starych zeszytów i tektury, dostanie atrakcyjną nagrodę – mp4 dla każdego ucznia. Zbiórka potrwa do godziny 18.00 – informuje rzecznik prasowy Centrum Handlowego Port Rumia.

Dodatkową atrakcją dla dzieci, w trakcie weekendu ekologicznego, będą specjalne warsztaty kreatywne. Podczas zajęć maluchy nauczą się tworzyć domki dla lalek i roboty z kartonów, wyplatać biżuterię z gazet oraz breloczki ze szmatek. Rodzice w tym czasie będą mogli wybrać się na jazdę testową jednym z dwóch elektrycznych samochodów ekologicznych udostępnionych odwiedzającym.

W niedzielę, 21 kwietnia na dzieci czeka przedstawienie teatralne pt. „Trzy świnki”. Spektakl o trzech siostrach i szalonym Wilku-Ekologu, ma uwrażliwić dzieci na potrzebę dbania o środowisko. Pewnego dnia świnki postanawiają wybudować własne domki wbrew zasadom ochrony lasu. Jeden z nich przyciąga szczególną uwagę wilka i kiedy chce go sprzątnąć, dostrzega w nim coś, czego nigdy w swoim życiu nie doświadczył. Co takiego? Dzieci, które odwiedzą galerię dowiedzą się tego na spektaklu, który odbędzie się w trzech turach, o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.