mat. prasowe

Nauka języka kaszubskiego, występy zespołów ludowych Redzanie i Morzanie, a także koncert Weroniki Korthals, i jarmark kaszubski to wybrane atrakcje weekendu kaszubskiego w Porcie Rumia CH Auchan. 22 i 23 września odbędzie się niepowtarzalna impreza promująca kaszubską kulturę pod patronatem pani Burmistrz Miasta Rumi.

mat. prasowe

W trakcie weekendu kaszubskiego „Modne Kaszebe” wystąpią zespoły regionalne w strojach ludowych. W sobotę na scenie zaprezentuje się zespół Redzanie. Ich koncert poprzedzą uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Redzie. O godzinie 17.00 odbędzie się koncert i nauka języka kaszubskiego z zespołem C.Z.A.D. A w niedzielę wystąpi zespół Morzanie, kapela Kleka, a także Weronika Korthals z zespołem.

„Mam nadzieję, że takie imprezy jak weekend kaszubski sprawią, że mieszkańcy Rumi i okolic będą chętniej sięgali do historii i poznawali swoje korzenie. Zależy mi także na promocji lokalnych twórców i artystów, dla których to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich wyrobów.” – powiedziała Elżbieta Rogala-Kończak, Burmistrz Miasta Rumi.

Podczas weekendu kaszubskiego będzie można również oglądać wystawę wielkoformatowych zdjęć Zygmunta Pałasza „Kaszuby w obiektywie”. Imprezie będzie towarzyszyła wystawa prac malarskich artystów z Koła Pasji Twórczej w Bolszewie. Ogromną atrakcją będzie jarmark lokalnych twórców, a na nim rękodzieła, takie jak haftowane obrusy, wyroby garncarskie, tabakierki i wiele innych. Impreza „Modne Kaszebe – weekend kaszubski” potrwa dwa dni – 22 i 23 września w godzinach 13.00-19.00 w Porcie Rumia CH Auchan w Rumi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.