sp.luzino.pl

17 maja w Luzinie odbędzie się Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”. Tylko do wtorku, 23 kwietnia, można wysyłać zgłoszenia do udziału w tym wydarzeniu.

sp.luzino.pl
sp.luzino.pl

Celem organizowanego w Luzinie Festiwalu jest popularyzacja pieśni kaszubskich wśród dzieci i młodzieży, promowanie talentów oraz motywowanie do ich rozwijania, a także wymiana doświadczeń artystycznych i integracja środowiska kaszubskiego.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny, bez względu na miejsce zamieszkania. Uczestnicy Festiwalu będą wyłaniani drogą eliminacji, które odbędą się na podstawie przesłanych do organizatora płyt CD i DVD z zarejestrowanymi utworami w wykonaniu solistów i zespołów. Nadesłane utwory oceni jury powołane przez organizatora. O zakwalifikowaniu finaliści zostaną powiadomieni drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Honorowy patronat na Festiwalem sprawują: przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego-senator Kazimierz Kleina, Marszałek Województwa Pomorskiego-Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty-Elżbieta Wasilenko.
Więcej informacji o festiwalu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie sp.luzino.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.