W piątek 30 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie odbyło się nieoficjalne otwarcie pierwszej części Muzeum Sportu Wiejskiego, które powstało dla uczczenia 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych.

Pierwszymi gośćmi, którzy odwiedzili nowe muzeum byli przedstawiciele Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi, a wśród nich Marek Mazur, wieloletni Przewodniczący Sejmiku woj. Łódzkiego, z-c prezesa RK LZS oraz samorządowcy z centralnej Polski. Goście oprócz zwiedzania ekspozycji przygotowanej pod kierownictwem Jana Trofimowicza, wiceprezesa Pomorskiego LZS, przekazali do Muzeum cenne pamiątki ze swojego terenu.

To pierwsza wizyta w Luzinie przedstawicieli innych wojewódzkich zrzeszeń LZS. Przyjazd z eksponatami do Luzina już zapowiedzieli koledzy z innych regionów Polski.

Warto dodać, że oficjalne otwarcie Muzeum nastąpi 18 czerwca 2021 r. , podczas „Spotkania Pokoleń”, na które zostaną zaproszeni  wszyscy, którzy przekazali na ekspozycję swoje pamiątki i opowieści, w tym liczni olimpijczycy z rodowodem LZS, w tym Andrzej Wroński – dwukrotny złoty medalista olimpijski.

ŹRÓDŁOPiotr Klecha - Prezes KTS-K Luzino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.