KPP Lębork

Policjanci z Lęborka zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierowca prowadził będąc pod działaniem marihuany, a jego pasażer miał przy sobie narkotyki. W chwili ujawnienia nielegalnych substancji, kierowca usiłował dwukrotnie przekupić policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani.

KPP Lębork
KPP Lębork

Dziś w nocy patrol policjantów z Lęborka zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla, którego zachowanie mogło świadczyć, że prowadzi on pojazd pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu wylegitymowany 24-letni kierowca mówił bełkotliwie, jednak alkotest wykazał trzy zera. W pojeździe wyczuwalna była silna woń marihuany. Mężczyzna przyznał, że razem ze swoim kolegą, pasażerem opla, palił marihuanę. Kierowca chcąc uniknąć konsekwencji swojego czynu zaproponował mundurowym 500 zł „aby załatwić sprawę”. Przy 27-letnim koledze kierowcy policjanci znaleźli woreczek z suszem roślinnym, który po badaniu testerem narkotykowym okazał się marihuaną. Gdy policjanci zgłosili dyżurnemu stan kierowcy i narkotyki pasażera, 24-latek ponownie zaproponował łapówkę, tym razem podnosząc stawkę do 2 tys. zł. Policjanci zareagowali odpowiednio do sytuacji i obydwu mężczyzn zatrzymali. Krew kierowcy zostanie przebadana w laboratorium w celu potwierdzenia, ze był on pod wpływem narkotyków.

Mężczyźni w policyjnych celach czekają na przesłuchanie przez prokuratora. Za usiłowanie przekupienia policjantów oraz prowadzenie pod wpływem środków odurzających grozić może do 8 lat pozbawiania wolności, natomiast pasażerowi grozi do 3 lat za kratkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.