fot. www.fryderykchopin.3oceans.pl

STS Fryderyk Chopin po raz kolejny odwiedzi gościnny port w Gdyni. Zwycięzca ubiegłorocznych regat wielkich żaglowców The Tall Ships’ Races spodziewany jest w mieście w godzinach porannych w sobotę 13.04.2013 r.

fot. www.fryderykchopin.3oceans.pl
fot. www.fryderykchopin.3oceans.pl

STS Fryderyk Chopin zacumuje w miejscu, które zwyczajowo zajmuje Dar Młodzieży – przy nabrzeżu Pomorskim, vis-a-vis Akwarium Gdyńskiego. Statkiem dowodzi kapitan Tomasz Ostrowski – laureat drugiej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza. – Mamy doskonałą informację dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić żaglowiec. Fryderyk Chopin zaprosi publiczność na pokład w sobotę w godzinach 14.00-16.00 i w niedzielę między godziną 12.00 i 16.00. Wstęp oczywiście wolny – informuje rzecznik prasowy UM w Gdyni.

Żaglowiec pozostanie w Gdyni trochę dłużej, w poniedziałek 15 marca 2013 r. wejdzie do stoczni remontowej Nauta. Tamtejsi specjaliści dokonają przeglądu statku oraz niezbędnych remontów, co jest konieczne przed letnim cyklem rejsów. A tegoroczny sezon jest dla Fryderyka Chopina szczególnie ważny, gdyż zamierza on powalczyć o drugie z rzędu zwycięstwo w regatach The Tall Ships’ Races.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.