fot. kadr z filmu Imagine/Multikino

Już 12 kwietnia w kinach sieci Multikino odbędzie się premiera „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego („Zmruż oczy”). W jednym z trójmiejskich kin sieci Multikino film będzie wyświetlany z autodeskrypcją. Umożliwi to osobom niewidomym pójście na premierę filmu do kina.

fot. kadr z filmu Imagine/Multikino
fot. kadr z filmu Imagine/Multikino

Specjalnie do filmu „Imagine” została nagrana ścieżka audiodeskrypcji. Z urządzeniami do audiodeskrypcji będzie on wyświetlany w trzech kinach sieci Multikino: Gdańsk, Warszawa Złote Tarasy oraz Kielce. Ścieżka z audiodeskrypcją jest nagrana na odpowiednich kanałach dźwiękowych, pod które jest podłączany nadajnik radiowy małej mocy działający w obszarze jednaj sali kinowej. Odbiór przez osoby niewidome oraz słabowidzące następuje za pomocą słuchawek z odpowiednim odbiornikiem w Multikinie w Złotych Tarasach i w Kielcach oraz na wolnej częstotliwości radiowej przez odbiornik radiowy w komórce w Multikinie w Gdańsku.

 „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego, laureata Złotych Lwów za „Sztuczki”, to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego historia Iana (Edward Hogg – „Anonimus”), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara – „Upadek”). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, kobieta przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności…

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.