fot. materiały prasowe

Darmowe konsultacje z trenerami, seminaria, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To nowa kampania „Gdyńskie poruszenie”. Do biegania, jazdy na rowerze i maszerowania z kijkami namawiać będą ambasadorzy akcji: aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża, dziennikarz i prezenter „Wiadomości” Michał Adamczyk i gdyńskie cheerleaderki, a także profesjonalni trenerzy.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Liczne badania z ostatnich 30 lat wskazują na pozytywny wpływ wysiłku fizycznego na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Ćwiczenia fizyczne niejednokrotnie stawia się w leczeniu depresji i terapii osób o przewlekle obniżonym nastroju na równi z farmakologią.

Gdynia daje szansę wszystkim tym, którzy chcą aktywnie spędzić swój wolny czas i zadbać o siebie. – „Gdyńskie poruszenie” to wielkie zaproszenie do wspólnej aktywności, zachęta, dla wszystkich, którzy poprzez sport chcą poprawić zdrowie, nastrój. Będziemy uczyć, instruować, wciągać do sportu – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. – Kluczem do sukcesu jest powszechne przekonanie, że sport jest fajnym pomysłem na życie – zaznacza.

Treningi w dzielnicach odbywać się będą co dwa tygodnie. Podczas zajęć będzie też można zbadać jak układa się stopa podczas biegu, czy dobrać odpowiednie kijki. Raz w miesiącu w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą odbywały się także seminaria z udziałem nie tylko trenerów, ale też lekarzy sportowych i profesjonalnych doradców. Na stronie www.gdyniasport.pl znaleźć można harmonogram spotkań i wiele praktycznych informacji na temat biegania, jazdy na rowerze i nordic walkingu oraz o eventach, jakie organizowane będą w ramach kampanii.

Ponadto Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował bogatą ofertę bezpłatnych zajęć przeznaczonych dla każdego bez względu na wiek czy przygotowanie fizyczne zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Między innymi: zajęcia z cyklu Biegam Bo Lubię, zajęcia z Jogi, zajęcia Tai Chi, zajęcia fitness dla seniora czy zajęcia rowerowe MTB.

Galeria

fot. mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.