mat. prasowe

Czym jest? Jak z niego korzystamy? Jak możemy je współtworzyć? Jak możemy o nie dbać? To pytania dotyczące dobra wspólnego, na które odpowiedzieć będą musieli uczestnicy konkursu organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali w nagrodę staże, opublikowanie najciekawszych prac i bilety na Open’er Festiwal. 

mat. prasowe
mat. prasowe

Uczniowie pomorskich szkół średnich oraz studenci do 19 kwietnia mogą wysyłać na adres Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową krótkie filmy wideo, radiowe sondy uliczne, wywiady, eseje, fotoreportaże i plakaty nawiązujące do szeroko pojętej tematyki dobra wspólnego. Organizatorzy pragną aby młodzi ludzie podnieśli w ten sposób świadomość swoją i innych dotyczącą tego w jaki sposób wszyscy możemy dbać o dobro wspólne.

Uczestnicy konkursu mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne nagrody ale także na to, że ich prace ocenione zostaną przez profesjonalistów. W jury konkursu znaleźli się: Leszek Szmidtke- dziennikarz Radia Gdańsk, fotograf Maciej Kosycarz, Redaktor Naczelny ,,Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka, Prezes Telewizji Teletronik Adam Stachecki oraz Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Jan Szomburg.

Najlepsi będą też mogli wypowiedzieć się podczas Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 11 maja na Politechnice Gdańskiej. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród i prezentacja najlepszych prac konkursowych.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.kongresobywatelski.pl/konkurs oraz na profilu konkursu na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.