fot.policja

Policjanci z gdyńskiej komendy od roku prowadzą sprawę pseudokibiców, którzy 14 marca 2012 r. podczas meczu na Stadionie Miejskim w Gdyni wtargnęli na teren stadionu. Chuligani zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności.

14 marca 2012 roku, podczas meczu piłki nożnej rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Gdyni, kilkusetosobowa grupa pseudokibiców wtargnęła na trybuny poprzez wyłamaną bramę ogrodzeniową. Policjanci zajmujący się zwalczaniem bandytyzmu stadionowego natychmiast przystąpili do pracy. Zabezpieczyli nagrania z monitoringu znajdującego się na obiekcie, który zarejestrował zachowanie piłkarskich chuliganów. Po zakończonym meczu wylegitymowali wszystkich kibiców, znajdujących się w sektorze, na który część osób dostała się w sposób nieuprawniony.

fot.policja
fot.policja

Policjanci z Gdyni wspólnie z funkcjonariuszami z komend w Gdańsku i na Śląsku, w oparciu o posiadany zapis monitoringu oraz informacje uzyskane w trakcie legitymowania, rozpoczęli weryfikację osób, które na obiekt dostały się nielegalnie przez wyłamaną bramę. Dotychczas śledczy przedstawili zarzuty z Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych 354 pseudokibicom. Do Sądu Rejonowego w Gdyni wpłynęło 201 aktów oskarżenia. Pseudokibice, którzy już usłyszeli wyroki, zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności. W każdym wypadku sąd zastosował 2 – letni zakaz wstępu na imprezy masowe. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal ustalają kolejne osoby biorące udział w zeszłorocznym zdarzeniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.