fot. UM Rumi

„Słoneczna Jedynka”  przedszkole nr 1 znalazło się wśród laureatów II edycji konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Mam 6 lat”. Uczestniczyło w nim 96 placówek oświatowych, które zaprezentowały 300 prac konkursowych. Nagrody odbierała dyrektor Grażyna Kacperczyk.

fot. UM Rumi
fot. UM Rumi

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas w listopadzie br. szkolnego ogłosiła II edycję konkursu „Mam 6 lat”. Konkurs skierowany był do nauczycieli, rad rodziców w szkołach i przedszkolach oraz do dzieci. W module przeznaczonym dla przedszkoli, zatytułowanym „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”, zachęcano do dzielenia się dobrymi praktykami w zakresie współpracy między dziećmi, nauczycielami, radami rodziców ze szkół i przedszkoli – informuje Monika Kosińska z Urzędu Miasta Rumi. – Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej – dodaje Kosińska.

Konkurs trwał od 21 listopada 2012 r. do 22 lutego 2013 r. W konkursie uczestniczyło 96 placówek oświatowych, które zaprezentowały 300 prac konkursowych. „Słoneczna Jedynka” przedszkole nr 1 z Rumi zostało wyróżnione na szczeblu wojewódzkim. Dyrektor przedszkola Grażyna Kacperczyk odebrała gratulacje i nagrody rzeczowe od Pomorskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Wasilenko za uzyskanie Tytułu Finalisty w Województwie Pomorskim – II Edycji Konkursu Edukacji Narodowej MAM 6 LAT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.