PPNT w Gdyni fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Po niespełna 2,5 roku budowy Pomorski Park Naukowo Technologiczny został oddany do użytku. To największa tego typu inwestycja w Polsce. Pochłonęła niecałe 210 mln zł z czego ok. 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy UE.

PPNT w Gdyni  fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz
PPNT w Gdyni
fot. Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

8 października 2010 z udziałem prof. Jerzego Buzka – Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wmurowany został kamień węgielny. Po niespełna 2,5 roku do PPNT wprowadzają się już przedsiębiorcy. Jak podkreślają urzędnicy UM w Gdyni nowo powstały obiekt – to super nowoczesny kompleks biur, laboratoriów, prototypowni. Gdyński PPNT został zaliczony do krajowej czołówki tego typu powierzchni pod czterema względami: największa powierzchnia – 76 000 m2, największa baza sal konferencyjnych – 12 sal na 960 osób, jedyny park na terenie którego zlokalizowany jest Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej, jedyny park posiadający Dział Innowacji Społecznych i Centrum Designu.

– Budynki wraz z infrastrukturą biurową, wystawienniczą i konferencyjną tworzą zespół, który służyć będzie społeczności całego regionu. Swą skalą, funkcją i oryginalną formą budują prestiż miejsca. Na komfort i przyjemność pracy w PPNT z pewnością wpłyną liczne rozwiązania: punkty usługowe, kafejki, zieleń i urocze alejki, miejsca relaksu, przedszkole – podkreślają urzędnicy UM w Gdyni, inwestor PPNT. – Ta przestrzeń będzie otwarta dla wszystkich. Walorem jest także bardzo dobra dostępność do środków komunikacji publicznej (w pobliżu przystanki SKM i ZKM) – dodają urzędnicy.

PPNT od 2001 roku, kiedy powstał, tworzy korzystne warunki dla rozwoju innowacyjności, przedsiębiorczości i kreatywności oraz aktywizacji lokalnej społeczności. To miejsce, w którym powstają zaawansowane technologie, rozwijają się nowatorskie pomysły, a swoje siedziby mają tu firmy głównie z dziedzin biotechnologii i ochrony środowiska, informatyki, elektroniki i telekomunikacji, inżynierii, innowacji społecznych oraz nowoczesnego wzornictwa.

Studenci i absolwenci pomorskich uczelni mają doskonałą możliwość założenia własnej firmy w przyjaznym otoczeniu, przy jednoczesnym zapewnieniu doradztwa naukowego i biznesowego. Każdy, kto chciałby skorzystać z oferty czy realizować projekt w Parku, powinien wykazać się innowacyjnością pomysłu i dostarczyć biznesplan.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/-i0cixyT-IE”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.