fot. GK

Wczoraj w siedzibie Słupskiej Izby Przemysłowo – Handlowej na Region Słupski powstał Sąd Arbitrażowy, który ma podobne kompetencje co sądy powszechne, a decyzje wydawane przez arbitrów są uznawane przez prawo i przez państwo.

fot. GK
fot. GK

Uroczysta inauguracja rozpoczęła się od przestawienia rysu historycznego sądownictwa arbitrażowego, następnie odbyło się wręczenie nominacji władzom sądowym i złożenie przez nich przyrzeczenia. W inauguracji udział wzięli lokalni samorządowcy oraz poseł na Sejm RP Zbigniew Konwiński, który jak sam powiedział utworzenie Sądu Arbitrażowego zmniejszy czas oczekiwania na rozprawę w sądzie powszechnym i zmniejszy koszty postępowania dla obywateli. Prezes Sądu Arbitrażowego Lech Feder dodał, że czas oczekiwania na rozprawę trwa od 3 do 5 tygodni, rozpatrywane są wszystkie wnioski oprócz spraw alimentacyjnych. Honorowym Patronatem Sądu Arbitrażowego przy Słupskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej został Dariusz Dumanowski Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku, który obiecał wsparcie.

W skład sądu weszli przedstawiciele zawodów prawniczych, doświadczeni działacze gospodarczy i przedstawiciele samorządu gospodarczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.