fot. Dar Młodzieży/GK

12 marca 2013 roku o godzinie 10.00 będzie można pożegnać się z Darem Młodzieży. Przed nim z pewnością trzy misje: wyszkolić ponad 1400 osób, wypromować miasto Gdynię w miastach Europy oraz udział w jednym z etapów prestiżowych regat wielkich żaglowców The Tall Ships’ Races.

fot. Dar Młodzieży/GK
fot. Dar Młodzieży/GK

Dar Młodzieży rozpoczyna sezon szkoleniowy. Na jego pokładzie żeglarskie szlify zdobędą studenci gdyńskiej i szczecińskiej Akademii Morskiej oraz uczniowie kilku morskich szkół średnich – w sumie ponad 1400 adeptów marynarskich zawodów. W tym czasie żaglowiec odwiedzi takie miasta jak Porto, Dublin, czy Hamburg. Weźmie udział w regat wielkich żaglowców The Tall Ships’ Races. Do macierzystego portu wróci – na chwilę – dopiero 24 sierpnia, a pracowity sezon zakończy 30 listopada 2013 roku. Ponadto Dar Młodzieży – w rejs zabiera wielką gdyńską flagę, która wciągana będzie na maszt podczas pobytu w każdym porcie. Co więcej, publiczność odwiedzająca pokład naszego żaglowca obejrzy wystawę pt. „Gdynia – a vibrant maritime city”, zawierającą 25 wielkoformatowych zdjęć Gdyni (autorstwa Maurycego Śmierzchalskiego, Krzysztofa Romańskiego, Przemysława Kozłowskiego, Haliny Wasielke-Cieślak, Joanny Pawlus, Macieja Bejma i Marka Pęgowskiego) – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Jest jeszcze jedna informacja dla wszystkich, którzy chcieli by razem z adeptami stawić czoła pracy na pokładzie i morskiej przygodzie. – Akademia Morska w Gdyni, armator jednostki, przeznaczyła pewną pulę miejsc w 12-dniowym rejsie z Gdyni do Antwerpii dla amatorów. Trzeba oczywiście dysponować wolnym czasem i… wolnymi środkami – a dokładnie kwotą 2040 złotych. Będzie to jedyna możliwość odbycia praktycznego szkolenia żeglarskiego przez żeglarzy-amatorów na Darze Młodzieży w 2013 roku – informuje UM w Gdyni. – Każdy uczestnik rejsu pozna tajniki takielunku fregaty, nauczy się pracować na rejach (a stamtąd widok jest niesamowity!), zakładać i stawiać żagle, manewrować i nawigować. Nie zabraknie też możliwości zabłyśnięcia umiejętnościami wokalnymi podczas wspólnego śpiewania szant. Zresztą w planie jest nawet uczestnictwo w IV Festiwalu Piosenki Szantowej Skagen 2013. Po rejsie zaś, każdy otrzyma opinię zgodną ze wzorem Polskiego Związku Żeglarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.