fot. mat. prasowe

Jak co roku od 14 już lat do Gdyni zjeżdżają podróżnicy, żeglarze i alpiniści dzieląc się z innymi przeżyciami, pięknymi zdjęciami z dalekich wypraw. Jest to największa tego typu impreza w Europie. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w dniach 8-10 marca 2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W ciągu trzech dni publiczność będzie mogła wysłuchać prawie 100 opowieści. Po raz 14. wręczone zostaną najważniejsze podróżnicze nagrody w Polsce KOLOSY. Poznamy również zwycięzcę Nagrody im. Andrzeja Zawady. – Jest to nagroda dla młodych podróżników na zorganizowanie wymarzonej wyprawy ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni. Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych projektów wybrano 12, które zostaną zaprezentowane podczas imprezy – informują urzędnicy UM w Gdyni. Impreza rozpocznie się w piątek, o swojej wyprawie opowie m.in. Katarzyna Dybżyńska. Dookoła świat(ł)a , jak sama mówi jej projekt to dożywocie, niekończąca się droga do miejsc, które mówią językiem światła. Festiwal Latarni w Seulu, Festiwal Świateł na wyspie Penang w Malezji czy chiński Nowy Rok w Brunei.

Miłość, szczęście, marzenia to tytuł wyprawy Przemysława Skokowskiego. Dziesięć krajów, autostop i trzy pytania: Czym jest dla ciebie miłość? Jakie masz marzenia? Jaka jest twoja definicja szczęścia? W trakcie dwumiesięcznej podróży Przemysław Skokowski zadał je dziesiątkom mieszkańców m.in. Ukrainy, Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu, Iranu oraz Turcji. Robił to, by potem opowiadać o swoich spotkaniach i doświadczeniach uczniom polskich szkół, pokazując im, jak bardzo różni a zarazem podobni ludzie żyją obok nas, na tej samej planecie.

Wieczorem zaś Adam Wiśniewski opowie o swoich 6 tysiącach kilometrów przejechanych na rowerze w trakcie eksploracji Oceanii. Kolejny prelegent, znany radiowiec Tomasz Michniewicz, spróbuje przekonać, że festiwal wegetariański na Phuket określany przez Europejczyków jako makabryczny i przerażający w rzeczywistości jest po prostu przez nich niezrozumiały

W sobotę goście usłyszą opowieści załogi jachtu „Anny F.”, która realizując wyprawę Ocean Freeride nie skupiła się na samej żegludze. W trakcie podróży znaleźli czas na jazdę na nartach, zimową wspinaczkę, a także paralotnię. Mateusz Andrusiak odbył natomiast podróż za jeden uśmiech i to poza granice Polski. Jego niskobudżetowa wyprawa była pełna ciekawych zwrotów akcji, gdy załapał się na jachtostop na Wyspy Kanaryjskie. Stamtąd ruszył wraz z towarzyszką podróży do Dakaru, by odwiedzić Marrakesz. Po południu o niezwykle udanej polsko-wenezuelskiej wyprawie Tramen Tepuj 2012 opowie Michał Kochańczyk.

Niedzielę uświetnią pokazy fotoplastykonu. Nie zabraknie m.in. Piotra Strzeżysza, Magdaleny Skopek czy Łukasza Nitwińskiego. Wszyscy w latach poprzednich zostali nagrodzeni KOLOSAMI.

Szczegółowy program

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.