drutexbytovia.pl

W najbliższą sobotę piłkarzy Drutex- Bytovii czeka ostatni sprawdzian przed inauguracją zmagań w II lidze. Formę podopiecznych Waldemara Walkusza zweryfikuje Cartusia Kartuzy.

drutexbytovia.pl
drutexbytovia.pl

Sobotni mecz powinien dać odpowiedź na pytanie: jak do startu w rundzie wiosennej przygotował się wicelider II ligi? Choć ze strony klubu nie padły jasne oczekiwania, to trudno oprzeć się wrażeniu, że transfery i sposób przygotowań bytowskiego klubu mają pomóc drużynie w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W nadchodzącej rundzie w składzie Bytovii wystąpi siedmiu nowych zawodników. Obok młodych, dobrze rokujących na przyszłość piłkarzy, klub zakontraktował także doświadczonego Krzysztofa Gajtkowskiego. To właśnie 32- letni wychowanek Szombierek Bytom ma stanowić o ofensywnej sile Drutexu.

– Nie ma co ukrywać, że jest to zawodnik z najlepszą ,,kartą” piłkarską jaki pojawił się w naszym klubie. Podpisaliśmy z nim 1,5-roczny kontrakt i mamy nadzieję, że ten doświadczony gracz okaże się sporym wzmocnieniem dla naszej linii ofensywnej – tłumaczyRafał Gierszewski, przedstawiciel sponsora klubu.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Drutex-Bytovi rozpoczęli szóstego stycznia startem w halowym turnieju Amber Cup, rozgrywanym w Słupsku.

Kluczowym punktem był jednak obóz, na który bytowscy piłkarze wybrali się na Cypr. Waldemar Walkusz zameldował się w w miejscowości Ayia Napa wraz 26- osobową grupą zawodników, która ciężkie treningi przeplatała meczami sparingowymi. Zespół  rozegrał na Cyprze pięć spotkań, z których trzy wygrał, jedno przegrał i jedno zremisował.

-Pobyt na Cyprze będzie wspominać miło. Najważniejsze, że pogoda dopisywała i udało się nam zrealizować plan jaki sobie nakreśliliśmy. Wszyscy odczuwamy zmęczenie, ale z niecierpliwością oczekujemy startu rozgrywek – relacjonuje Tomasz Cierson, obrońca Drutex-Bytovii.

Start w zmaganiach II ligi Bytovia rozpocznie 16 marca wyjazdowym meczem z Rakowem Częstochowa.

Karol Kotusiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.