fot. Straż Graniczna

Ponad półtora kilometra nieoznakowanych sieci, ryby i nielegalne narzędzia połowowe zarekwirowali w Kuźnicy funkcjonariusze z władysławowskiej Straży Granicznej.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Podczas nadmorskiego patrolu w Kuźnicy strażnicy graniczni wylegitymowali dwóch rybaków powracających z łowiska. Ustalili, że szyper nie posiadał licencji połowowej, a ryby zostały złowione nieoznakowanymi sieciami rybackimi wystawionymi przez nich na Zatoce Puckiej. Na łodzi rybackiej było 28 zestawów sieci o łącznej długości 1600 metrów, 8 kotwic i 2 tyczki – informuje por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Wezwany na miejsce inspektor Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego zabezpieczył ryby, sieci i narzędzia połowowe. Dalsze czynności w tej sprawie poprowadzi OIRM w Gdyni. Rybakom grozi wysoka kara pieniężna – dodaje Juźwiak.

W 2012 roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili blisko 17 kilometrów nielegalnych sieci o szacunkowej wartości przeszło 67 tys. zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.