50-lecie „Pomeranii” i Skry Ormuzdowe

26 lutego 2013r. | Drukuj

Dziś w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się uroczysta inauguracja 50-lecia „Pomeranii” oraz wręczenie Skier Ormuzdowych za rok 2012. 

kaszubi.pl/Laureaci Skier Ormuzdowych 2011

kaszubi.pl/Laureaci Skier Ormuzdowych 2011

 Skra Ormuzdowa przyznawana jest od 1985 r. za szerzenie wartości zasługujących na publiczne uznanie, pasje twórcze, propagowanie kultury kaszubskiej i innej pomorskiej, działania bez rozgłosu, przezwyciężanie trudnych środowiskowych warunków i społeczne inicjatywy w dziedzinie kultury. Jest ona przyznawana przez Kolegium Redakcyjne i zespół redakcyjny „Pomeranii”.

Skry Ormuzdowe 2012 wręczone zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się dziś w Sali Zielonej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Początek imprezy o godz. 17.30.

W części artystycznej wystąpią Almost Jazz Group oraz Chór Kameralny Discantus.

Tegoroczna gala rozdania nagród ma wyjątkowy charakter, gdyż jest elementem obchodów jubileuszu 50-lecia pisma wydawanego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie – „Pomeranii”. Pierwszy numer „Biuletynu Zrzeszenia Kaszubskiego” ukazał się w 1963 r. „Pomerania” jest jego kontynuatorką. Przez ten czas na łamach pisma były publikowane teksty wielu wybitnych dziennikarzy, publicystów, naukowców i literatów głównie z Kaszub i Pomorza.


Opublikowano w: Bez kategoriiRodnô Zemia
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz