fot. ŁukaszH

Łeba jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku nad morzem według danych wynikających z ilości wyszukiwań poszczególnych fraz przez użytkowników wyszukiwarki google.pl. 

fot. ŁukaszH
fot. ŁukaszH

Ranking miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim w Polsce 2013 na podstawie ilości wyszukiwań poszczególnych fraz przez użytkowników wyszukiwarki google.pl pokazał, jak dużą popularnością cieszy się Łeba. Wyszukiwarka ta jest najczęściej używaną w internecie więc źródło jest dość wiarygodne.

Ranking przedstawia więc popularność miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim w internecie.

Badanie zostało przeprowadzone na trzy frazy. Pierwsza fraza ogólna z nazwą miejscowości np. Kołobrzeg. Fraza ma tą wadę, że przyjmuje także zapytania nie dotyczące turystyki więc widać silną pozycję trójmiasta – Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Druga fraza to noclegi nazwa miejscowości np. noclegi Kołobrzeg. Tu widać bardziej turystyczne zagadnienie tej frazy, ale istnieje możliwość, że frazę np. noclegi gdańsk wyszukują nie tylko turyści

Trzecia fraza to wczasy nazwa miejscowości np. wczasy Kołobrzeg. Jest to czysto turystyczna fraza.

Według „Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2013 – Popularność w internecie” na pierwszym miejscu znalazł się Kołobrzeg. Druga pozycja należy do Łeby. W dalszej kolejności jest Sopot, Gdańsk, Władysławowo, Mielno, Ustka, Świnoujście, Międzyzdroje i Rewal.

 Źródło: marketingwturystyce.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dla Łebian czerpiących zyski z letniej turystyki to podtrzymująca na duchu wiadomość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.